Yeni Üyelerimize Özel
%10 İndirim Kodunuz
<
%10 İNDİRİM
<
%10 İNDİRİM
1 2 >

Diyabet Çorabı

Türkiye’de pek çok kişide görülen diyabet, halk arasındaki adı ile şeker hastalığı, vücutta pek çok probleme yol açmasının dışında, bakımı doğru yapılmayan, ayakta yaraların oluşmasına ve bu yaraların geç kapanmasına hatta kapanmamasına sebebiyet vermektedir. Şeker hastalığı sebebiyle ayakta oluşabilecek yaralara karşı önleyici ve koruyucu etki oluşturması için Bonny Silver markası, %100 saf gümüş iplik teknolojisine sahip, dikişsiz, anti bakteriyel, kan dolaşımı destekleyen diyabetik çorap modelleri geliştirdi. Şeker çorabı olarak da bilinen çoraplar, saf gümüş iplik teknolojisiyle ayaktaki kan akışını düzenlemeye, ayaktaki ısı dengesini sağlayarak ter bezlerini düzenlemeye, anti-bakteriyel yapısı ile ayakların bakteri ve mikroorganizmaların çoğalmadan yok edilmesine destek sağlamaktadır. Dikişsiz yapısı ile sürtünmeden kaynaklı ayakta oluşabilecek tahrişlerin de önüne geçen Bonny Silver Gümüş Çorap, sıkmayan elastik yapısı ile doğru kan akışının gerçekleşmesine imkan sağlamaktadır. Bonny Silver, ürettiği diyabet erkek çorabı modelleri günlük kullanım için de ideal renk ve desenlere sahiptir. Kadınlar için de üretilen bayan diyabetik çoraplar, diyabetik bayan soket ve diyabetik bayan dizaltı çorap modelleriyle tüm mekan ve zamanlar için kullanıma uygundur.

Diyabet Hastalarına Özel Çorap ve Diyabet Çorabı Çeşitleri

Pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretememesi ya da ürettiği insulin hormonunun etkili bir şekilde kullanılamaması durumunda gelişen ve yaşam boyu süren bir hastalık olan diyabet, milyonlarca kişinin hayatını olumsuz etkiliyor. Diyabet hastası olan kişiler yedikleri besinlerden kana geçen şekeri (glukoz) kullanamıyor ve buna bağlı olarak kan şekeri yükselir. Bu yüzden diyabet hastalarının yaşamları boyunca beslenme, egzersiz, düzenli ilaç kullanımı ve şeker takibi gibi birçok faktöre dikkat etmesi gerekir. Diyabetli hastaların günlük hayatlarını daha rahat sürdürebilmesi açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da ayak bakımıdır. Vücut ağırlığını taşıyan ve büyük baskı altında kalan ayaklar, yaralanmalara en açık organların başında geliyor. Ayak problemlerinin çoğu uygun olmayan ayakkabı seçimi ya da yetersiz ayak bakımı nedeniyle ortaya çıkıyor. Tırnakların yanlış kesilmesi, tırnak batması, nasırlar, kesik, ayakkabı vurması, yanık, parmak aralarında ve tırnaklardaki mantarlar en sık rastlanan ayak yarası nedenleri arasında yer alıyor. Ayak ve bacak damarlarındaki daralma ve benzeri dolaşım bozuklukları diyabetlilerin sağlığını önemli ölçüde etkilediği için diyabet hastası olan kişilerin ayaklarına daha fazla özen göstermesi gerekiyor. Bu yüzden diyabet tedavisini destekleyici ürünleri tercih etmek hastaların daha rahat etmesi açısından önem kazanıyor.

Diyabet çorabı nedir, ne işe yarıyor?

Diyabet hastalığında kan dolaşımı bozukluklarının neden olduğu yaraların tedavisinde destek ürünü olarak kullanılan diyabet çorabı, diyabetli hastalarının günlük yaşamı daha rahat bir şekilde sürdürmesine yardımcı oluyor. Diyabet çorabı özel dokuması sayesinde ayaklara basınç yapmaz. Diyabet çorabı dikişsiz burun yapısı ile ayak parmaklarında sürtünmeden kaynaklanan yaraların engellemesini sağlar. Dokumasında kullanılan gümüş iplik antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikte olduğundan dolayı ayakta mantar oluşmasına ter ve ayak kokusu yapan bakterilerin üremesine ve çoğalmasına engel olur. Termodinamik yapısı ile ayakları kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise serin tutuyor. Böylece diyabet hastaları için en önemli unsurlardan biri olan ayaklardaki kan dolaşımını dengeler, yara oluşumunu ve ayak terinden kaynaklanan kokuyu önler.

 

Gümüşcopra.com adresinde diyabetik ayak tedavisinde kullanılan soket çoraplardan, diz altı çoraplara kadar pek çok geniş model seçeneğini, uygun fiyat ve ücretsiz kargo imkanıyla sunulmaktadır. Siz de bir diyabet çorabı satın al mak isterseniz gumuscorap.com adresini mutlaka ziyaret edin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR